22.12.2014
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wytrwałości w dążeniu do postawionych celów. Szczególnie ciepłe życzenia składam wszystkim tym policjantom, którzy podczas tegorocznych Świąt będą pełnić służbę. Dziękuję za Wasz trud i pełną poświęcenia pracę, tak ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców stołecznego garnizonu.
22.12.2014
Policjanci w towarzystwie policyjnego borsuka gościli w szkole przy ul. Jasielskiej. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie ich bezpieczeństwa.Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.
20.12.2014
Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok to czas wyjątkowy dla wielu z nas. To czas radosnych spotkań rodzinnych oraz hucznych bali, których nieodłącznym elementem są pokazy sztucznych ogni. Niewłaściwe posługiwanie się materiałami pirotechnicznymi prowadzić może do wypadku i skutkować uszkodzeniem ciała. Zadbajmy aby świętowanie Nowego Roku dostarczyło niezapomnianych wrażeń w bezpiecznej atmosferze.
19.12.2014
Grudniowe popołudnie w Warszawie. Grupa studentek wraca z zajęć autobusem linii 128. Kieszonkowcy wykorzystują nieuwagę kobiet i kradną jednej z nich portfel. Studentka dowiaduje się o stracie od… nieumundurowanego funkcjonariusza Policji, który podróżował tym samym autobusem. 12 grudnia rozpoczęła się kampania społeczna „Nie daj się złowić”. Partnerem strategicznym jest Zarząd Transportu Miejskiego.
19.12.2014
33-letnią Justynę C. i jej znajomego 52-letniego Adama M. zatrzymali policjanci z Ochoty. Para odpowie za kradzież dwóch telefonów komórkowych o wartości prawie 4000 złotych. Teraz za przestępstwo, które wspólnie popełnili grozi im kara do 5 lat więzienia.
18.12.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
18.12.2014
Wczoraj w ochockiej komendzie odbyło się spotkanie wigilijne. Wszystkim policjantom, pracownikom Policji oraz zaproszonym gościom życzenia Bożonarodzeniowe oraz Noworoczne złożył Komendant Rejonowy Policji Warszawa III podinspektor Tomasz Szachowski oraz Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Dariusz Pergoł.
16.12.2014
Asp. Sabina Stepek policjantka z ochockiej Komendy wspólnie z asp. Piotrem Świstakiem gościli w przedszkolu nr 116 przy ul. Okopowej. Ta niecodzienna wizyta, połączenie sił i doświadczeń w edukacji związanej z bezpieczeństwem najmłodszych wywołała wielką radość wśród przedszkolaków.
15.12.2014
Okres jesienno-zimowy to czas, gdy częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Mają na to wpływ m.in. warunki atmosferyczne: szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu i śniegu, silny wiatr. Przyczyn wypadków należy też upatrywać zarówno w nieprawidłowym zachowaniu się kierujących względem pieszych, jak i w niefrasobliwości samych pieszych. Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
12.12.2014
Ewakuowanie osób z zajętego płomieniami baraku, ratunek mężczyzny, który wpadł do Wisły, niedopuszczenie do popełnienia samobójstwa, pomoc zasypanym w wykopie robotniczym czy uratowanie wyziębionego dziecka – to tylko niektóre interwencje, w których policjanci i strażacy wykazali się zdecydowaniem w działaniu i odwagą. - Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby nie Państwo, Drodzy Zasłużeni. Uratowane zostało czyjeś życie, zdrowie, mienie – podkreśliła minister Teresa Piotrowska podczas uroczystości wręczania odznaczeń dla funkcjonariuszy.
<<
<
1
>>