29.01.2015
Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch 16-latków, którzy mieli przy sobie marihuanę. Na widok patrolu policyjnego odrzucili trzymane w ręku przedmioty przypominające papierosy. Nie uszło to uwadze funkcjonariuszy. Za posiadanie środków odurzających nieletni odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.
29.01.2015
Od 19 do 30 stycznia w województwie mazowieckim odbędą się ferie zimowe. Policjanci będą prowadzić tradycyjnie działania prewencyjne pod nazwą: „Bezpieczne Ferie 2015” już od 16 stycznia. Mając na uwadze konieczność zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa, stołeczni policjanci będą kontrolowali miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.
29.01.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
28.01.2015
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu poszukują zaginionej 76-letniej Józefy Szewczuwianiec. Kobieta 06-01-2015 roku wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Rejonową Policji Warszawa III, ul. Opaczewska 8, telefon 0-22-603-93-50 lub z najbliższą jednostką Policji i pod bezpłatnymi nr tel. 997 i 112.
27.01.2015
Dzielnicowi z Ochoty zatrzymali 18-letniego Damiana C., który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna wpadł na Dworcu Zachodnim podczas legitymowania. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
26.01.2015
W ramach działań ,,Bezpieczne Ferie 2015” Komendę Rejonową Policji Warszawa III odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 88. Nasi goście zwiedzili budynek komendy oraz mieli możliwość przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Wizyta ta była również okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
22.01.2015
Z udziałem Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji, Wojewody Mazowieckiego, Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego i kadry kierowniczej garnizonu stołecznego odbyła się w Białej Sali odprawa roczna Komendy Stołecznej Policji.
22.01.2015
Policjanci z Ochoty zatrzymali poszukiwanego 56-letniego Włodzimierza G. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na terenie Dworca Zachodniego. Sąd wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do najbliższego aresztu śledczego. Ma on do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności.
21.01.2015
Jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Taki cel przyświecał spotkaniu z seniorami z Ursusa, w którym uczestniczyła policjantka zajmująca się prewencją kryminalną oraz Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus - Aleksander Zblewski.Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.
21.01.2015
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
<<
<
1
>>