31.07.2015
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.
31.07.2015
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy - oraz instytucji i organizacji pozarządowych.
31.07.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
30.07.2015
Policjanci z Ursusa zatrzymali Adriana K. Młody mężczyzna odrzucił torebkę z roślinnym suszem, kiedy zauważył policyjny patrol. Funkcjonariusze zabezpieczyli porcję marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.
29.07.2015
Dwa zarzuty usłyszał zatrzymany przez policjantów z Ochoty 30-latek. Mężczyzna w urzędzie na terenie dzielnicy groził jednemu z pracowników, a potem zaatakował pracownika ochrony. Teraz za te przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
29.07.2015
Policjanci z Ochoty już po raz kolejny spotkali się z seniorami na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych ,,Rakowiec”. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze, oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.
28.07.2015
Sprawcę uszkodzenia samochodu zatrzymali policjanci z Ochoty. 36-letni Sebastian T. wybił tylną szybę i porysował powłokę lakierniczą w fiacie. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
27.07.2015
Policjanci z Ochoty zatrzymali Dariusza K. Mężczyzna miał przy sobie 14 gramów MDMA oraz poszukiwany telefon komórkowy. Teraz 22-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
27.07.2015
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
24.07.2015
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić kredyt. 50-letni Jarosław O. został zatrzymany jeszcze przed wypłatą gotówki w placówce, a chwilę później funkcjonariusze zatrzymali jego dwóch wspólników, którzy pomagali mu w dokonaniu tego przestępstwa. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi im kara do 5 lat więzienia.
<<
<
1
>>