21.11.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
21.11.2014
Błyskawiczna akcja policjantów z Ochoty i Ursusa doprowadziła do zatrzymania trzech sprawców rozboju na 15-latku. Nieletnią, która „wystawiła” pokrzywdzonego wkrótce zajmie się sąd rodzinny, 19-letni Michał Sz. został objęty policyjnym dozorem, a 16-latek decyzją sądu rodzinnego został umieszczony na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.
18.11.2014
Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.
18.11.2014
Jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Taki cel przyświecał spotkaniu z seniorami z Ochoty, w którym uczestniczyli policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.
14.11.2014
Ponad 3000 działek metamfetaminy oraz elektroniczną wagę zabezpieczyli policjanci z Ochoty u obywatela Wietnamu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Kiedy wysiadł z samochodu, próbował uciekać.39-latek usłyszał już zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
12.11.2014
Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki, odnosząc się do bardzo dużej w porównaniu z latami ubiegłymi skali zatrzymań podczas tegorocznego Marszu Niepodległości, powiedział, że policja wyciągnęła wnioski z lat ubiegłych. Poinformował, że zatrzymano 276 osób, 50 policjantów trafiło do szpitali, 10 z nich hospitalizowano na dłużej.
12.11.2014
Kilka tysięcy policjantów KSP wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało kilkanaście zgromadzeń, manifestacji oraz imprez, które odbywały się w Warszawie z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby zadbać o bezpieczeństwo uczestników zgromadzeń oraz mieszkańców stolicy, w KSP przez cały czas dzień działał sztab operacji oraz policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu. Podczas Marszu Niepodległości odnotowano kilka incydentów. Do jednostek Policji przewieziono 276 osób, w tym 199 osób zostało zatrzymanych. Do szpitali zostało przewiezionych 51 rannych policjantów.
12.11.2014
Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński i Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki odwiedzili policjantów, którzy odnieśli obrażenia podczas policyjnego zabezpieczenia Marszu Niepodległości.
10.11.2014
Oświadczenie Komendanta Głównego Policji w związku z interwencją policyjną wobec posła Przemysława Wiplera.
10.11.2014
W związku z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości oraz zgromadzeniami publicznymi odbywającymi się jutro na terenie Warszawy mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem centrum miasta. Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na ternie miasta. Numer telefonu (22) 603-80-38 będzie czynny 11.11.2014 roku od godziny 8:00.
<<
<
1
>>