26.02.2015
Kolejną osobę, która odpowie za posiadanie narkotyków zatrzymali kryminalni z Ochoty. Wojciech L. wpadł z marihuaną. Policjanci znaleźli narkotyki w jego pokoju. Funkcjonariusze przedstawili już 19-latkowi zarzut za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.
26.02.2015
Policjanci z Ochoty zorganizowali spotkanie z osobami starszymi z Dzielnicowego Klubu Seniora „Ochota”. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP.
25.02.2015
Policjanci z Ursusa zatrzymali pracownika perfumerii, który podejrzany jest o kradzież na szkodę sklepu, w którym pracował. 49-letni Jacek S. wpadł w momencie, kiedy próbował wynieść perfumy o wartości ponad 3.000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
25.02.2015
Policjanci z Ursusa przedstawili zarzut kolejnemu nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak spowodował kolizję na ulicy Wojciechowskiego. 38-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat więzienia.
24.02.2015
Policjanci z Ursusa zatrzymali Jakuba Z. Mężczyzna był poszukiwany trzema nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. 21-latek na swoim koncie ma sprawy o pobicie i narkotyki.
23.02.2015
Policjanci z Ursusa zatrzymali w mieszkaniu na terenie dzielnicy Bolesława W. Mężczyzna wykrzykiwał obraźliwe słowa i groził synowi siekierą. 55-latek usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
23.02.2015
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 35-latek zatrzymany przez policjantów z Ochoty. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę bmw. Mariusz K. nie posiadał również prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.
23.02.2015
Policjanci z Ochoty zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. 32-latek próbował odjechać rowerem, który ukradł z klatki schodowej, ale dzięki szybkiej interwencji mundurowych trafił do policyjnego aresztu. Rower wrócił już do właściciela, a Rafał Ł. został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
23.02.2015
W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.
23.02.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
<<
<
1
>>