17.09.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki policji.
16.09.2014
Policjanci z KRP Warszawa III spotkali się z uczniami Niepublicznej Szkoły Montessori w Ursusie. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie ich bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, nauki i zabawy w szkole oraz podwórku, kontaktów z osobami nieznanymi.
16.09.2014
Od 1 sierpnia br. w Komendzie Stołecznej Policji działa zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. Zespół zajmuje się przeciwdziałaniem agresji m. in. poprzez eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.
15.09.2014
Stołeczni policjanci poszukują świadków, którzy w pobliżu Parku Szczęśliwickiego, pomiędzy godzinami wieczornymi w sobotę, a godziną 10 rano w niedzielę, mogli widzieć kobietę lub mężczyznę z przezroczystą reklamówką z napisem: „Dbajmy o środowisko”, wewnątrz druga biała reklamówka. Po godzinie 10 rano wczoraj w reklamówce znaleziono zwłoki noworodka. Wszelkie informację prosimy kierować bezpośrednio pod numery telefonów: 22 603-73-20, do dyżurnego komendy 22 603-73-55 lub 22603-73-56, bądź na adres e-mail: krp3warszawa@policja.waw.pl lub na alarmowy numer 997 i 112.
15.09.2014
Policjanci z warszawskich Włoch prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru m-ki Merida. Wizerunki prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy kto rozpoznaje mężczyzn na publikowanym zdjęciu lub ma informacje na ich temat proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Warszawa Włochy.
13.09.2014
Policjanci ze stołecznego garnizonu rywalizowali o miano najlepszego dzielnicowego Komendy Stołecznej Policji. Zwycięzcy wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów „Dzielnicowy Roku”.
13.09.2014
Policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej stołecznej drogówki na swoim koncie mają setki spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi, także w tym roku, będą uczyć dzieci, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Akcja tradycyjnie rozpoczyna się 1 września. Jest skierowana głównie do przedszkolaków i pierwszoklasistów, ale jej odbiorcami są też rodzice, opiekunowie oraz kierowcy.
11.09.2014
Pierwsza w tym roku debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa publicznego mieszkańców Warszawy odbyła się w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego na Ochocie. Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki podsumował ubiegłoroczne debaty i omówił najważniejsze kwestie poruszane podczas spotkań, głównie problem targowiska przy ul. Bakalarskiej. Głos zabrali też mieszkańcy dzielnic głównie w kwestii sprzedaży alkoholu w sklepach całodobowych i bezpieczeństwa rowerzystów.
10.09.2014
Dzielnicowi z ul. Chrobrego 6a przenieśli się do nowej siedziby przy ul. Potrzebnej 1. Dzisiaj o godz. 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie z udziałem burmistrza dzielnicy Włochy Michała Wąsowicza.
02.09.2014
Z dniem 2 września nowym Komendantem Stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.
<<
<
1
>>