24.10.2014
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków
23.10.2014
Zarzut zabójstwa usłyszał 38-letni Eryk G., który udusił 35-letnią kobietę. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań na terenie Ursusa. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za zabójstwo 38-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
20.10.2014
Policjanci z Ochoty wraz z maskotką Komendy Stołecznej – Borsukiem spotkali się z dziećmi z Przedszkola Integracyjnego nr 312. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie ich bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, nauki i zabawy w szkole oraz podwórku, kontaktów z osobami nieznanymi.
17.10.2014
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
17.10.2014
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia
17.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
17.10.2014
Jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Taki cel przyświecał spotkaniu z seniorami z Ochoty, w którym uczestniczyli policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.
15.10.2014
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty zatrzymali 35-letniego obywatela Pakistanu, który na jednym z bazarów na terenie warszawskich Włoch sprzedawał perfumy z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara do 2 lat więzienia.
14.10.2014
Policjanci z Ochoty odzyskali telefon komórkowy, który został skradziony na terenie Warszawy. W czasie kontroli drogowej okazało się, że kierowca miał przy sobie telefon, który w policyjnej bazie widnieje jako kradziony. Krzysztof D. został zatrzymany. Za paserstwo nieumyślne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
09.10.2014
W związku z Tygodniem Mediacji oraz obchodami w dniu 16 października 2014r. Międzynarodowego Dnia Mediacji w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota przy ul. Wiślickiej 6 w okresie od 13-17 października 2014r. prokuratorzy będą udzielać bezpłatnych konsultacji oraz porad z zakresu mediacji.
<<
<
1
>>