11.02.2016
W Komendzie Stołecznej Policji rozpoczął się pierwszy etap konsultacji mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele formacji mundurowych, instytucji i organizacji zaangażowanych w sprawy bezpieczeństwa na terenie garnizonu stołecznego. Mapa w swoich założeniach ma w sposób rzetelny i czytelny przedstawiać społecznościom lokalnym skalę i rodzaj zidentyfikowanych zagrożeń.
11.02.2016
Policjanci z Ochoty przedstawili zarzut kradzieży 19-letniemu Damianowi D. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony w momencie, kiedy próbował wynieść ze sklepu wartą ponad 700 złotych bluzę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.
11.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
10.02.2016
Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Ochoty zatrzymali 25-latka poszukiwanego listem gończym i nakazem doprowadzenia. Mężczyzna ma na swoim koncie sprawy za kradzież z włamaniem i znieważenie funkcjonariusza publicznego. Zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu śledczego.
09.02.2016
Policjanci z Ochoty przedstawili wczoraj zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej człowieka w związku z podjętą interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego 55-letniej Lidii D. Kobieta mając 2 promile alkoholu w organizmie spowodowała kolizje na ul. Włodarzewskiej i uciekła. Dzięki reakcji świadka zdarzenia i natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy została zatrzymana. Grozi jej do 5 lat więzienia.
09.02.2016
W pierwszym tygodniu ferii policjanci z Ochoty gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 61, 97, 175 oraz 264. Pokaz radiowozu oraz sprzętu używanego w codziennej służbie przez policjantów to tylko niektóre atrakcje. Podczas spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, podczas zabawy oraz zimowego wypoczynku. Podczas wizyty naszym gościom towarzyszyła maskotka Komendy Stołecznej Policji – Borsuk.
08.02.2016
Dzięki natychmiastowej interwencji policjantów z Ochoty nie doszło do oszustwa ,,na policjanta”, a 71-letni mężczyzna nie stracił swoich oszczędności. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego Daniela D., który próbował wyłudzić od poszkodowanego 30 tys. złotych, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.
08.02.2016
Dzięki policjantom z warszawskich Włoch kolejny nietrzeźwy kierowca odpowie za swój czyn. Dariusz W. wsiadł za kierownice swojej mazdy mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.
08.02.2016
Od 30 stycznia do 14 lutego w województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe. W tym czasie, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo, stołeczni policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne Ferie 2016” skontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku najmłodszych oraz autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.
05.02.2016
Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie mienia. Michał L. i Kamil S. w ataku złości uszkodzili dwa zaparkowane samochody i drzwi wejściowe do klatki schodowej. 27 i 25-latek noc spędzili w policyjnym areszcie. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>