10.10.2015
W ręce policjantów z Ochoty trafił mężczyzna podejrzany o kradzież kieszonkową. 31-latek został zatrzymany przez stołecznych wywiadowców. Do zdarzenia doszło w tramwaju, a pokrzywdzona kobieta utraciła telefon komórkowy. Andrzejowi R. może grozić kara do 5 lat więzienia.
09.10.2015
Odzyskane mitsubishi i zatrzymany mężczyzna podejrzany o jego paserstwo to wynik ostatnich działań policjantów z Pruszkowa. Bartosz O. wpadł na terenie warszawskich Włoch, gdzie został ukryty skradziony pojazd. Policjanci z Ochoty przedstawili 35-latkowi zarzuty za paserstwo, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
09.10.2015
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
09.10.2015
Sprawcę fałszywego alarmu na Ochocie zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. 35-latek zatelefonował na numer 112 i poinformował, że w jednym z budynków został podłożony ładunek wybuchowy. Bartosz O. usłyszał już zarzut, za który grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
08.10.2015
W południe na pl. Piłsudskiego ślubowało 115 nowo przyjętych policjantów Komendy Stołecznej Policji. Dokonano również przekazania nowych radiowozów dla komendy stołecznej oraz kombinezonów dla funkcjonariuszy Motocyklowej Asysty Honorowej. W uroczystościach wzięli udział: Komendant Główny Policji, Komendant Stołeczny Policji oraz Prezydent m.st. Warszawy.
08.10.2015
W ciągu kilku dni policjanci z Ochoty zorganizowali 11 spotkań profilaktycznych dla uczniów Gimnazjum nr 114 we Włochach oraz Gimnazjum nr 132 i Zespołu Szkół nr 42 w Ursusie. Celem wizyty funkcjonariuszy była edukacja w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, objawów demoralizacji oraz dopalaczy.
07.10.2015
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
07.10.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
07.10.2015
Trwa rekrutacja do VI edycji szkolenia liderów projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona konsumencka to przykładowe działania, które będą podejmowane w jego ramach. "Formuła programu jest otwarta, każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla osób starszych, zyska wsparcie organizacyjne i instytucjonalne" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie (22 603 82 41), mailowo prewencja@policja.wa
05.10.2015
Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – Borsukiem gościli w Przedszkolu nr 137 w Ursusie oraz w Przedszkolu nr 71 w warszawskich Włochach. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.
<<
<
1
>>