05.05.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
29.04.2016
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Ochocie podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który w samochodzie przewoził około 230 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
27.04.2016
Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli u najmłodszych mieszkańców dzielnicy Ochota oraz Ursus.Celem zorganizowanych spotkań była edukacja przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.
25.04.2016
Stołeczni policjanci zatrzymali 37-letniego Jarosława G. Mężczyzna wsiadł za kierownicę volkswagena mimo dwóch wyroków sadowych, które zabraniały mu kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
22.04.2016
Policjanci z Ursusa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z samochodu należącego do kuriera dwóch paczek. Tak szybkie zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. Funkcjonariusze odzyskali skradzione paczki. Za popełnione przestępstwo 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
22.04.2016
Dzielnicowi z Ochoty bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi mieszkańcami dzielnicy. Tym razem policjanci zorganizowali spotkanie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 246. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.
22.04.2016
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.
21.04.2016
Policjanci z Ochoty zatrzymali Marcina T. Mężczyzna zaatakował 14-latka i ukradł mu telefon komórkowy. 35-latek usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo i wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
21.04.2016
Zapraszamy wszystkich właścicieli jednośladów z Ochoty, Ursusa i warszawskich Włoch do terenowych jednostek Policji, gdzie w każdą środę i czwartek w godz. 14. 00 – 18.00 będzie można – bezpłatnie – oznakować rower. Akcja ma na celu ograniczenie kradzieży jednośladów. Oznakowanie pozwala na szybką identyfikację utraconych rowerów i ich części.
21.04.2016
W związku z prowadzoną działalnością profilaktyczno-edukacyjną funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III często odwiedzają osoby starsze w Klubach Seniora na terenie dzielnicy Ochota, Ursus oraz Włochy. Tym razem było inaczej. Seniorzy z Ochoty gościli w Komendzie przy ulicy Opaczewskiej 8. Uczestnicy tego spotkania mogli z bliska przyjrzeć się codziennej służbie policjantów oraz porozmawiać o zagrożeniach, jakie mogą spotkać na co dzień. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Ochota.
<<
<
1
>>