29.05.2015
Policjanci z zespołu ds. poszukiwań zatrzymali Rafała L. Mężczyzna od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania. 28-latek na swoim koncie ma handel narkotykami. Zgodnie z poleceniem sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
29.05.2015
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III spotkali się z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ,,Omega". W spotkaniu udział wzięła również Pani Marta Padkowska-Fretag z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie. Wykłady dla słuchaczy odbyły się na zaproszenie liderki projektu profilaktycznego pn. „Mazowiecka Akademia Seniora”, który został zainicjowany przez stołecznych policjantów w 2014 roku.
29.05.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
28.05.2015
Policjanci z Ursusa zatrzymali 30-letniego Tomasza D. Mężczyzna mając ponad promil alkoholu w organizmie kierował oplem. 30-latek nie miał również prawa jazdy, a w przeszłości był już zatrzymywany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
28.05.2015
Policjanci z Ochoty poszukują Rafała Ciemińskiego. Mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie w celu doprowadzenia do zakładu karnego. 39-latek jest podejrzany o przywłaszczenie cudzej rzeczy. Wszyscy, którzy znają miejsce jego pobytu proszeni są o kontakt z Policją.
27.05.2015
Zapraszamy wszystkich właścicieli jednośladów z Ochoty, Ursusa i warszawskich Włoch do terenowych jednostek Policji, gdzie w każdą środę i czwartek w godz. 14. 00 – 18.00 będzie można – bezpłatnie – oznakować rower. Akcja ma na celu ograniczenie kradzieży jednośladów. Oznakowanie pozwala na szybką identyfikację utraconych rowerów i ich części.
26.05.2015
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
26.05.2015
Policjanci z Ochoty poszukują Andrzeja Krauze. Mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy. 35-latek jest podejrzany o przywłaszczenie cudzej rzeczy. Wszyscy, którzy znają miejsce jego pobytu proszeni są o kontakt z Policją.
25.05.2015
W sobotę policjantki z naszej komendy gościły aż na dwóch imprezach plenerowych. Zostaliśmy zaproszeni na piknik do Szkoły Podstawowej Nr 97 przy ulicy Spiskiej oraz do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 109 przy ul. Białobrzeskiej 44. Funkcjonariuszki pozwoliły zobaczyć dzieciom policyjnego busa od środka. Niektórzy odważni dali się nawet zamknąć w tzw. ,,trzeciej klasie”. Wielką radość sprawiło najmłodszym poznanie policyjnych psów.
25.05.2015
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Ochocie zatrzymali 26-letnią kobietę, która w jednym z banków na terenie dzielnicy próbowała wyłudzić kredyt w wysokości 7 000 złotych. W tym celu posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za oszustwo grozi kara do 5 lat więzienia.
<<
<
1
>>