29.08.2014
Wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci Komendy Stołecznej Policji działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” podejmą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Akcją objętych będzie ponad 230 szkól znajdujących się na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. Jutro w okolicach CH. Arkadia odbędzie się piknik bezpieczeństwa - impreza dla dzieci i rodziców, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie.
29.08.2014
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Ochocie zatrzymali osobę, która próbowała wyłudzić z banku kredyt w wysokości prawie 12 tyś. złotych. Krzysztof B. złożył fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a wczoraj prokurator zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
29.08.2014
Wczoraj odbyło się kolejne z cyklu spotkań w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2014”. Tym razem policjanci z KRP Warszawa III odwiedzili dzieci, które ostatnie dni wakacji spędzają w SP nr 2 przy ul. Orłów Piastowskich 47. Podczas spotkania został zaprezentowany film pt. ,, tak, chcę być bezpieczny”, który stanowił punkt wyjścia do dyskusji na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia.
28.08.2014
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
26.08.2014
Policjanci z Ursusa zatrzymali 16-latka, który miał przy sobie marihuanę. Na widok patrolu policyjnego nieletni odrzucił trzymany w ręku przedmiot przypominający papierosa. Nie uszło to uwadze funkcjonariuszy. Za posiadanie środków odurzających 16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym.
26.08.2014
Do dyspozycji policjantów Komendy Stołecznej Policji trafiło już 15 z 32 nowych oznakowanych samochodów m-ki Kia Ceed zakupionych ze środków z budżetu państwa wyasygnowanych przez Komendę Główną Policji, a także środków samorządu miasta stołecznego Warszawy. Łącznie na ten cel wydatkowano ponad 2 mln złotych.
25.08.2014
Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?
25.08.2014
W najbliższy weekend wchodzi w życie nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, według której osoby, które co najmniej od trzech lat posiadają prawo jazdy kategorii B, będą mogły jeździć motocyklami o pojemności silnika do 125 cm3, o mocy nie większej niż 11 kW.
21.08.2014
W ramach działań ,,Bezpieczne Wakacje 2014” Komendę Rejonową Policji Warszawa III odwiedziła kilkunastoosobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 61. Nasi goście zwiedzili budynek komendy oraz mieli możliwość przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Wizyta ta była również okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
21.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
<<
<
1
>>