03.07.2015
W tym roku na Mazowszu pojawi się 13 nowych tablic ostrzegawczych. Od sześciu lat samorząd województwa mazowieckiego wspólnie ze stołeczną i mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca, w których doszło do największej liczby wypadków nad wodą. Problematyce tej była poświęcona konferencja prasowa, która odbyła się dziś w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie.
03.07.2015
Komendant Rejonowy Policji Warszawa III mł. insp. Robert Żebrowski gościł w swoim gabinecie pracownika placówki bankowej, dzięki któremu zatrzymano sprawcę usiłowania zuchwałego oszustwa na szkodę 83-letniego mężczyzny. Podczas spotkania kobieta została nagrodzona za wzorową postawę.
03.07.2015
Od dziś zaczynają się wakacje. Dzieci wyruszą na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się z wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. W tym roku stołeczni policjanci akcję "Bezpieczne wakacje" rozpoczną się 27 czerwca. Działania będą trwały do 31 sierpnia.
03.07.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
02.07.2015
Policjanci z Ochoty gościli w komendzie przy ulicy Opaczewskiej dzieci z Przedszkola nr 293. Wizyta była doskonałą okazją do przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także zaprezentowania miejsca codziennej służby policjantów.
01.07.2015
Jaka będzie Policja w przyszłości? Odpowiedz na to pytanie i weź udział w konkursie. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski! Konkurs jest organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2015 r.
01.07.2015
Dzielnicowi z warszawskich Włoch zatrzymali 30-letniego Karola D. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za niezapłacone alimenty. Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego.
30.06.2015
Policjanci zorganizowali kolejne spotkania dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy Ursus. Tym razem odwiedzili dzieci z ,,Małego Przedszkola” oraz ,,Elipsoidy”. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.
29.06.2015
Policjanci z Ochoty zatrzymali sprawcę serii włamań do piwnic. Paweł Z. usłyszał już osiem zarzutów za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze zatrzymali również pasera i odzyskali część skradzionych przedmiotów.
26.06.2015
Kryminalni z Ochoty zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Z informacji policjantów wynika, że 34-latek pobrał pieniądze od 78-latka na rzekomy remont klatki schodowe, a następnie przekazał mu fikcyjną umowę na wymianę drzwi. Robert P., który był już karany za podobne przestępstwa, usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.
<<
<
1
>>