28.08.2015
W ramach działań ,,Bezpieczne wakacje 2015” komendę przy ulicy Opaczewskiej odwiedziło około 320 uczniów z dzielnicy Ochota, Ursus oraz Włochy. Podczas wakacji wizyty najmłodszych są stałym elementem życia naszej jednostki. W tych ostatnich dniach letniego wypoczynku gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Walerego Sławka w Ursusie. Uczestnicy tego spotkania mogli z bliska przyjrzeć się codziennej służbie policjantów oraz porozmawiać o zagrożeniach jakie mogą spotkać na co dzień. Podczas wizyty naszym gościom towarzyszyła maskotka Komendy Stołecznej Policji - Borsuk.
28.08.2015
Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci Komendy Stołecznej Policji, działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmowali działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Akcją będzie objętych ponad 230 szkół znajdujących się na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. Wcześniej, 29 sierpnia w okolicach Centrum Handlowego „Arkadia” odbędzie się piknik - impreza dla dzieci i rodziców, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie.
28.08.2015
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
28.08.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
26.08.2015
Ponad 290 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli na bazarze policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty. Teraz dwaj obywatele Bułgarii odpowiedzą za popełnione wykroczenie karno-skarbowe.
25.08.2015
Policjanci z Ochoty wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli w Szkole Podstawowej nr 280. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.
24.08.2015
Zarzut krótkotrwałego użycia samochodu usłyszał 32-latek zatrzymany przez ochockich policjantów. Ponadto Krzysztof S. kierował pojazdem pod wpływem narkotyków i nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
20.08.2015
Tym razem policjanci z Ochoty gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 87 w warszawskich Włochach. Pokaz radiowozu oraz sprzętu używanego w codziennej służbie przez policjantów to tylko niektóre atrakcje. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, podczas zabawy oraz wypoczynku nad wodą.
20.08.2015
Panujące upały sprawiają, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tylko w ostatni weekend na terenie naszego garnizonu utonęły 2 osoby. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
20.08.2015
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Ochoty prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży mienia pracownika jednej z restauracji przy ulicy Grójeckiej. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na publikowanym zdjęciu proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.
<<
<
1
>>