27.11.2015
Policjanci z Ursusa zatrzymali 24-letniego Łukasza K. i 27-letniego Pawła W. Mężczyźni podejrzani są o kradzież katalizatorów z samochodów na terenie Ursusa i Ochoty. Za te przestępstwa może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
27.11.2015
Policjanci spotkali się z osobami starszymi w Klubie Seniora w Ursusie. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP oraz porozmawiać o zagrożeniach dnia codziennego. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.
27.11.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
26.11.2015
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 24-letni Artur G. Mężczyzna mając 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę skody. Na ulicy Al. Jerozolimskiej spowodował kolizje z autobusem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
26.11.2015
Kryminalni z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie marihuanę. Teraz 18-letni Kamil S. i 20-letni Adrian W. odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
26.11.2015
O zagrożeniach, na jakie narażeni są młodzi ludzie „surfujący” w sieci, mówił podinsp. Mariusz Lenczewski podczas wykładu przeprowadzonego dla nauczycieli Zespołu Szkół nr 26 przy ul. Urbanistów 3 w Warszawie. Prowadzącym prelekcje był naczelnik wydziału do walki z cyberprzestępczością z Komendy Stołecznej Policji.
25.11.2015
Wczoraj odbyła się debata z mieszkańcami Ochoty dotycząca bezpieczeństwa. Celem takiego spotkania jest wymiana informacji na temat zagrożeń na danym terenie i wypracowywanie wspólnych metod zapobiegania im. Policjanci analizują wszystkie zgłaszane uwagi i tak organizują swoją służbę, aby jak najskuteczniej pomóc mieszkańcom.
24.11.2015
„Szkoła a prawa dzieci ich potrzeby i problemy” pod takim hasłem odbyła się debata w Szkole Podstawowej nr 66 w Dzielnicy Włochy. Na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariatu, udział w spotkaniu z ramienia Policji wziął Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich i Patologii kom. Sławomir Gajda.
24.11.2015
Tym razem policjanci z Ochoty gościli w Przedszkolu nr 99. Funkcjonariusze przygotowali dla maluchów mnóstwo atrakcji i niespodzianek. W spotkaniach uczestniczył również Borsuk - maskotka Komendy Stołecznej Policji.
24.11.2015
Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię włamań do samochodów na terenie Warszawy. 33-latek wpadł w ręce mundurowych chwilę po tym, jak włamał się do renault przy ul. Akademickiej i ukradł radio i nawigacje. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie. Paweł S., który został już tymczasowo aresztowany przez sąd usłyszał dziewięć zarzutów za popełnione przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali również Norberta N., który przechowywał łupy u siebie w garażu.
<<
<
1
>>