Zatrzymany za zabójstwo - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Zatrzymany za zabójstwo

Data publikacji 15.02.2021

Policjanci z komendy na Ochocie zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut zabójstwa 68-latka. Do zdarzenia doszło w okolicy Fortu Włochy. Decyzją sądu 32-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z komisariatu na warszawskich Włochach w zeszły weekend kilka minut po 8.00 otrzymali zgłoszenie o częściowo roznegliżowanych zwłokach mężczyzny znalezionych w okolicy fortu Włochy. Czynności na miejscu wykonywali funkcjonariusze z komisariatu na Włochach, podczas których ustalono dane osobowe denata. Następnie sprawą zajęli się kryminalni z warszawskiej Ochoty zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu.

Policjanci prowadząc szeroko zakrojone działania w tej sprawie, przejrzeli wiele nagrań z monitoringów, rozpytali dziesiątki osób. W toku wykonanych czynności wytypowali osobę, która mogła mieć związek ze śmiercią 68-latka.

Już kilka dni po znalezieniu zwłok kryminalni zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa opisany w artykule 148 kodeksu karnego. Sąd wobec mężczyzny zastosował 3 miesięczny areszt. 32-latkowi może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

mł. asp. Karol Cebula/ea