Pijany 46-latek z zakazami wsiadł za kierownicę - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Pijany 46-latek z zakazami wsiadł za kierownicę

Data publikacji 30.03.2021

Dzielnicowi z komisariatu w Ursusie zatrzymali 46-latka, który nietrzeźwy wsiadł za kierownicę. Mężczyzna dodatkowo posiadał 5-krotny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 46-latek usłyszał zarzut w recydywie. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi w czasie kontroli rejonu służbowego na ulicy Traktorzystów zauważyli pojazd, którego kierowca nie stosował się do podwójnej linii ciągłej. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. W czasie czynności od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że prowadził pojazd mając promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że 46-latek posiada 5 czynnych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2026 roku.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut z art 178a§4 kodeksu karnego. Dodatkowo 46-latek został ukarany mandatem za niestosowanie się do znaku linii podwójnej ciągłej.

mł. asp. Karol Cebula

  • Pijany 46-latek z zakazami wsiadł za kierownicę
    Pijany 46-latek z zakazami wsiadł za kierownicę