Zatrzymani po pościgu - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Zatrzymani po pościgu

Data publikacji 20.04.2021

Wywiadowcy z komendy na Ochocie po pościgu zatrzymali dwie osoby, które uciekały przez 4 dzielnice w Warszawie. Jeden z mężczyzn posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast drugi nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Policjanci z Ochoty kilka minut przed godziną 22:00 zauważyli na ulicy Plastycznej Seata, który „driftował” czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych, dźwiękowych a także przy użyciu tarczy do zatrzymywania pojazdów wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Mężczyzna widząc funkcjonariuszy zdecydowanie przyspieszył i zaczął uciekać. Seat uciekał ulicą Dźwigową w kierunku Woli nie stosując się do sygnalizacji świetlnej i spychając z drogi inne auta. Następnie ulicą Połczyńską w kierunku centrum. W okolicy Ronda Daszyńskiego dołączyły kolejne załogi Policji. W al. Niepodległości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w samochodu znajdujące się na jezdni. Kierowca i pasażer widząc, że samochód nie nadaje się do dalszej jazdy rozpoczęli ucieczkę pieszo. Policjanci po kilku metrach pieszego pościgu zatrzymali mężczyzn. W pojeździe na tylnym siedzeniu znajdowała się również młoda kobieta.

Funkcjonariusze w wyniku działań zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 20 oraz 21 lat. Starszy z nich nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, a młodszy miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obu mężczyzn poddano badaniu na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Pojazd, którym mężczyźni uciekali został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Przy mężczyznach ujawniono sporą ilość gotówki, którą zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Mężczyźni po wykonaniu czynności zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. W wyniku kolizji oraz pościgu nie ucierpiała żadna postronna osoba.

Śledczy z warszawskiej Ochoty przedstawili 21-latkowi zarzut niestosowania się do zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niewykonania polecenia funkcjonariusza Policji do zatrzymania pojazdu. Wobec mężczyzny Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 21-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Karol Cebula

  • Zatrzymani po Policyjnym pościgu
    Zatrzymani po Policyjnym pościgu
  • Zatrzymani po Policyjnym pościgu
    Zatrzymani po Policyjnym pościgu