Dozór za liczne kradzieże - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Dozór za liczne kradzieże

Data publikacji 27.05.2021

Policjanci z komendy na Ochocie zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych w sklepie przy ul. Dobosza. Dodatkowo 42-latek dokonał kradzieży rowerów na terenie kilku dzielnic. Mężczyzna do tej pory usłyszał 4 zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

Policjanci z komendy na Ochocie otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów przy ul. Dobosza w Warszawie. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali zgłaszającego, który wskazał mężczyznę próbującego wyjść ze sklepu nie płacąc za zakupy. Mundurowi na miejscu ustalili, że 42-latek jest poszukiwany przez funkcjonariuszy z Mokotowa. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili w plecaku, który posiadał mężczyzna nożyce do cięcia drutu. W toku dalszych ustaleń mężczyzna przyznał, że przyjechał do sklepu na rowerze, który wcześniej ukradł.

42-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę. Analiza spraw oraz czynności operacyjne pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 4 zarzutów. 3 dotyczyły kradzieży rowerów na łączną kwotę 6 900 złotych. Dodatkowo 42-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, w wyniku którego pokrzywdzony stracił również rower o wartości 40 000 złotych. Wszystkie zarzuty mężczyzna usłyszał działając w recydywie, gdyż przebywał wcześniej w zakładzie karnym za podobne przestępstwa.

Wobec mężczyzny Prokurator zastosował dozór Policji. Za kradzież artykułów spożywczych 42-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

mł. asp. Karol Cebula/is