Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za podpalenie samochodu oraz skrzynki gazowej

Data publikacji 05.01.2022

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali mężczyznę, który w noc sylwestrową podpalił samochód oraz skrzynkę gazową przy ul. Długopolskiej. 27-letni obywatel Ukrainy usłyszał trzy zarzuty oraz decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci z warszawskich Włoch w noc sylwestrową pół godziny po północy otrzymali zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym przy ul. Długopolskiej. Przed przyjazdem funkcjonariuszy straż pożarna ewakuowała mieszkańców z okolicznych budynków. W wyniku podłożenia ognia oprócz pojazdu zapaliła się również skrzynka gazowa. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej i zaczął ulatniać się metan. Na miejsce przyjechało pogotowie gazowe oraz energetyczne, które odłączyło dopływ gazu oraz energii w zagrożonych budynkach. Po zakończonej akcji ratowniczej, do działań przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego z warszawskich Włoch. Dokonali oni oględzin oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady. W wyniku podjętych działań, wykonaniu wielu czynności oraz ustaleń kryminalni już dwa dni później wytypowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. 27-latek był kompletnie zaskoczony poranną wizytą funkcjonariuszy w swoim miejscu zamieszkania i nie stawiał oporu.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie słyszał trzy zarzuty. Dotyczyły one uszkodzenia mienia w postaci pojazdu oraz skrzynki gazowej. Trzeci zarzut dotyczył sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji materiału wybuchowego (gazu ziemnego) co stanowiło zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia wielu osób. Wszystkie zarzuty, które postawiono obywatelowi Ukrainy miały czyn chuligański, gdyż dopuścił się ich bez wyraźnego powodu okazując lekceważenie porządku prawnego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 27-latka areszt na okres trzech miesięcy.

Dzięki szybkiej akcji służb ratunkowych żadna osoba nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

podkom. Karol Cebula/mw

  • Zatrzymane 27-latek
    Zatrzymane 27-latek
Powrót na górę strony