Aktualności

Zabezpieczono prawie 400 sztuk podrobionej odzieży

Data publikacji 06.05.2022

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z ochockiej komendy wpadli na trop mężczyzny, który wprowadza do obrotu ubrania z podrobionymi znakami towarowymi. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 33 letniego obywatela Bułgarii oraz zabezpieczono prawie 400 sztuk podrobionych ubrań renomowanych marek.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pozyskali informację o mężczyźnie, który na terenie bazaru w dzielnicy Włochy wprowadza do obrotu odzież z naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych marek.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, policjanci zatrzymali 33 letniego obywatela Bułgarii, który na stoisku z odzieżą posiadał prawie 400 sztuk ubrań znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

Z zatrzymanym mężczyzną udano się do komendy na ulicę Dunajecką. Wszystkie przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz służące do jego popełnienia zostały zabezpieczone i zatrzymane przez funkcjonariuszy.

33 latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi różnych marek, przy czym uczynił sobie z tego źródło stałego dochodu. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

podkom. Karol Cebula

Powrót na górę strony