Aktualności

„Podstawówka” wspólnie z dzielnicowym po pościgu zatrzymała nieletniego z narkotykami

Data publikacji 10.05.2022

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wspólnie z dzielnicowym asp. Arturem Kiczuł z Komisariatu Policji Warszawa Ursus w trakcie służby zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Dzielnicowy z Ursusa wspólnie ze słuchaczami kursu podstawowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w trakcie patrolowania dzielnicy na ul. Regulskiej zauważył osobę, która na widok policyjnego radiowozu zaczęła biec w kierunku dworca kolejowego. Z uwagi na nienaturalne zachowanie oraz podejrzenie popełnienia czynu zabronionego Policjanci podjęli pościg pieszy. Po około 500 metrach post. Krzysztof Paliga dogonił mężczyznę i przy zastosowaniu chwytów obezwładniających uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Dzielnicowy w czasie pościgu zauważył jak nieletni z kieszeni spodenek odrzuca na trawę torebkę foliową. W trakcie czynności 16-latek oświadczył, że kilka godzin wcześniej kupił środki odurzające na własny użytek.

Nieletni został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Ursusie, gdzie po wykonaniu badań okazało się, że w odrzuconej torebce znajdowały się dwie porcje marihuany. 16-latek został przekazany policjantom z Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii Komendy na Ochocie, którzy wykonali z nim wszystkie czynności i przekazali materiały sprawy do sądu rodzinnego, który będzie teraz decydował o jego losie.

podkom. Karol Cebula/md

  • Zatrzymany nieletni z Policjantami
    Zatrzymany nieletni z Policjantami
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony