Zabezpieczono podrobione torebki - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobione torebki

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali 38-letniego Piotra K., u którego zabezpieczyli torebki z podrobionymi znakami towarowymi. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna sprzedawał towar za pośrednictwem serwisu internetowego. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci uzyskali informację, że na terenie Ochoty może przebywać mężczyzna, który prawdopodobnie oferuje do sprzedaży damskie torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy towar sprzedawany na portalu aukcyjnym jest legalny. Stróże prawa wylegitymowali 38-latka, a potem sprawdzili torebki, które miał przy sobie. Okazało się, że nie są to oryginalne produkty.

Policjanci zatrzymali Piotra K. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut za wprowadzanie do obrotu towaru oznaczonego podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowym. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

ew