Kolizja i brak uprawnień - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja i brak uprawnień

Policjanci ze stołecznej ,,drogówki” zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu mino cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo Jacek M. spowodował kolizję w rejonie skrzyżowania ulicy Al. Jerozolimskie i ppłk Mieczysława Grzymały-Sokołowskiego. Teraz odpowie za popełnione wykroczenia i przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznej ,,drogówki” zostali wezwani na ul. ppłk Mieczysława Grzymały-Sokołowskiego, gdzie doszło do kolizji drogowej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena zderzył się z renault, które stało na skrzyżowaniu, oczekując na zielone światło. Okazało się, że siedzący za kierownicą 53-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Jak ustalili funkcjonariusze zostały mu cofnięte w drodze decyzji administracyjnej.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Opaczewskiej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego, 53-latek odpowie teraz za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.

ew