Poszukiwany i nielegalne papierosy - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany i nielegalne papierosy

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty zabezpieczyli 750 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 40–lat. Dodatkowo jeden z nich był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za złamanie przepisów kodeksu karno skarbowego grozi kara do 3 lat więzienia lub kara grzywny.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o osobach, które mogą posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze postanowili natychmiast to sprawdzić.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci zatrzymali 38 i 40-latka. W ich mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 750 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzn w systemie informatycznym okazało się, że 40-latek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego wydanym przez sąd w Pruszkowie.

Zabezpieczony towar wkrótce zostanie przekazany do urzędu celnego. Złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

 

ew