Okradała mieszkania metodą ,,na klamkę” - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradała mieszkania metodą ,,na klamkę”

Policjanci z Ochoty zatrzymali kobietę, która metodą na tzw. ,,klamkę” okradała mieszkania na terenie Warszawy. 38-letnia Maja C. usłyszała już dziewięć zarzutów za popełnione przestępstwa i została tymczasowo aresztowana przez sąd. Teraz za kratki może trafić nawet na 5 lat.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu od jakiegoś czasu pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy kilku kradzieży mieszkaniowych na terenie Warszawy. Jak wówczas ustalili funkcjonariusze z mieszkań ginęły głównie telefony komórkowe, tablety, pieniądze, biżuteria, dokumenty. Wszystko wskazywało na to, że związek z tymi przestępstwami może mieć kobieta, która była już w przeszłości zatrzymywana za podobne kradzieże.

Stróże prawa zatrzymali 38-latkę w jednym z mieszkań na terenie Pragi Południe. Tam również w ręce funkcjonariuszy wpadła 31-latka. Po sprawdzeniu kobiet w policyjnych systemach informatycznych okazało się, 31-latka była poszukiwana listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, natomiast 38-latka trzema zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu. Obie kobiety trafiły do policyjnej celi. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że większość skradzionych rzeczy 38-letnia Maja C. sprzedała w lombardach, posługując się skradzionymi dokumentami. Kobieta okradała mieszkania, wykorzystując to, że drzwi mieszkań nie były zamknięte na klucz.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 38-latce dziewięciu zarzutów za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował ją na dwa miesiące. Grozi jej kara do 5 lat więzienia. 31-latka usłyszał jeden zarzut za kradzież sklepową i zgodnie z dyspozycją z listu gończego trafiła do aresztu śledczego.  

 

ew