Kradł paliwo, usłyszał dziesięć zarzutów - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł paliwo, usłyszał dziesięć zarzutów

Tankował na stacjach paliwo, nie płacił rachunków i uciekał. Mężczyzna poruszał się samochodem na podrobionych tablicach rejestracyjnych. Dzięki wytężonej pracy policjanta z zespołu wykroczeń 18-letni obywatel Rosji został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za 10 kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od jakiegoś czasu do policjantów z Ochoty wpływały zgłoszenia o kradzieży paliwa na stacjach benzynowych na terenie dzielnicy. Funkcjonariusze bardzo wnikliwie zaczęli ustalać okoliczności sprawy. Była ona na tyle trudna, że sprawca poruszał się samochodami na podrobionych tablicach rejestracyjnych. To jednak nie przeszkodziło funkcjonariuszowi prowadzącemu sprawę do jej pozytywnego zakończenia.

Policjanci kilka dni temu zatrzymali 18-letniego obywatela Rosji na terenie jednej z podwarszawskich miejscowości. Młody mężczyzna nie krył zaskoczenie. Śledczy udowodnili mu 10 kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 1500 złotych, których dokonał w przeciągu miesiąca. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Śledczy pracują jeszcze nad sprawą, analizują kolejne tego typu zgłoszenia i nie wykluczone, że mężczyzna wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.

ew