Nietrzeźwy z sądowym zakazem - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z sądowym zakazem

Dzielnicowi z warszawskich Włoch zatrzymali pijanego kierowcę. Piotr S. miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, kiedy wsiadł za kierownicę opla. 47-latek złamał również sadowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z warszawskich Włoch kilka minut przed 8.00 rano zatrzymali do kontroli jadącego ul. Saperów opla. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że Piotr S. jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że 47-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do października 2021 roku. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Tym razem Piotr S. będzie odpowiadał za to, że nie stosował się do wyroku sądu oraz kierował w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

ew