Zabezpieczono podrobione zegarki - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobione zegarki

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarcza na Ochocie zatrzymali 33-letniego obywatela Białorusi, u którego zabezpieczyli blisko 100 szt. zegarków z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci uzyskali informację, że na terenie dzielnicy może przebywać mężczyzna, który prawdopodobnie oferuje do sprzedaży zegarki z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy towar sprzedawany przez 33-latka jest legalny. Wczoraj stróże prawa wylegitymowali go, a potem sprawdzili zegarki, które miał przy sobie. Okazało się, że nie są to oryginalne produkty.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Przy nim zabezpieczono 50 szt. zegarków z podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie dalszych czynności, policjanci w miejscu zamieszkania 33-latka znaleźli kilkadziesiąt podobnych zegarków. Mężczyzna odpowie za wprowadzenie do obrotu towaru oznaczonego podrobionym zastrzeżonym znakiem towarowym, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

ew