Poznaj i zrozum ryzyko - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznaj i zrozum ryzyko

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji oraz Służby Więziennej zorganizowali kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej ,,Poznaj i zrozum ryzyko”. Tym razem spotkanie odbyło się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Jednym z gości specjalnych był Damian, który za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku przebywa w zakładzie karnym.

Wczoraj w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego przy ul. Wawelskiej 46 w Warszawie odbyło się spotkanie w ramach projektu ,,Poznaj i Zrozum Ryzyko”, Kampania społeczna skierowana jest nie tylko do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów traktują jako hobby.

Podczas spotkania asp. szt. Robert Bojarski, policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji omówił uczniom m.in.: przyczyny wypadków drogowych, najczęściej lekceważone przepisy ruchu drogowego, konsekwencje ich łamania oraz sytuację społeczną-prawną sprawców wypadków, z uwzględnieniem tych, którzy spowodowali wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Kolejnymi gośćmi specjalnymi spotkania byli; Damian, który obecnie przebywa w areszcie śledczym za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz porucznik Dorota Alame, reprezentująca służbę więzienną. Młody mężczyzna, który od kilku lat przebywa w zakładzie karnym,  w swoim wystąpieniu opowiedział uczniom swoją historię związaną z pobytem w placówce penitencjarnej. Przestrzegał również młodych ludzi przed lekkomyślną zabawą połączoną z alkoholem i prowadzeniem samochodu. W spotkaniu wzięło udział 180 uczniów.

ew