Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę

Data publikacji 01.08.2017

Policjanci z Ursusa zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna w trakcie policyjnych czynności próbował ratować się łapówką. Teraz 45-latek jest podejrzany nie tylko o jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również próbę przekupienia funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Kilka minut przed godz. 10.00 policjanci w rejonie ul. Pużaka zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego volkswagena. Podczas policyjnych sprawdzeń okazało się, że siedzący za kierownicą 45-latek jest nietrzeźwy. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że spożywał alkohol, ale może im dać pieniądze w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu.  

W komisariacie policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że 45-latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty za popełnione przestępstwa. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej . Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje nawet 8 lat pozbawienia wolności.  

ew