Fałszował pieniądze na domowej drukarce - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował pieniądze na domowej drukarce

Data publikacji 01.08.2017

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali 28-latka, który podrabiał pieniądze. Mężczyzna „produkował” banknoty na domowej drukarce. Wpadł, gdy próbował zapłacić fałszywkami w sklepie. Za fałszowanie pieniędzy kodeks karny przewiduje karę od 5 do 25 lat więzienia.

Pracownicy ochrony jednego ze sklepów na terenie warszawskich Włoch wezwali policjantów, gdyż ujęli młodego mężczyznę, który próbował zapłacić za towar najprawdopodobniej fałszywymi pieniędzmi. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 28-latka. Przy nim zabezpieczyli osiem fałszywych banknotów o nominale 50 złotych i jeden o nominale 100 złotych, natomiast w jego samochodzie znaleźli 12 banknotów o nominale 50 złotych. Kiedy policjanci pojechali do jego mieszkania zabezpieczyli tam urządzenie wielofunkcyjne, na którym 28-latek drukował fałszywki.

Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzut za podrabianie pieniędzy i usiłowanie wprowadzenia ich do obrotu.  Za popełnione przestępstwo grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

ew