Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" podczas wakacji

Data publikacji 04.08.2017

Dzisiaj w Parku Szczęśliwickim w ramach akcji „Lato w mieście” odbyła się impreza rekreacyjna zorganizowana przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Policjanci, strażnicy miejscy, strażacy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Jednak tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, a szczególnie bezpieczeństwo nad wodą.

Kolejny raz  policjanci z Ochoty wzięli udział w festynie zorganizowanym na terenie Parku Szczęśliwickiego. Była to impreza przeznaczona głównie dla dzieci uczestniczących w akcji ,,Lato w mieście”.

Podczas pikniku jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko, na którym dla najmłodszych czekały przeróżne atrakcje. Każdy mógł zobaczyć policyjny radiowóz,  motocykl oraz sprzęt, jakim na co dzień posługują się funkcjonariusze  Komisariatu Rzecznego. Każdy mógł też zobaczyć psa policyjnego oraz porozmawiać z jego opiekunem.

Spotkanie z policjantami było również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom zasad właściwego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożeń, np. podczas kontaktu z nieznajomymi oraz zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tematem, który jednak był poruszany najczęściej, było bezpieczeństwo nad wodą.  Zapraszamy na fotorelację.

ss