Zabezpieczono podrobione zegarki - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobione zegarki

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli zegarki z podrobionymi znakami zastrzeżonymi. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci uzyskali informację, że na terenie warszawskich Włoch może przebywać mężczyzna, który prawdopodobnie oferuje do sprzedaży zegarki z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy towar sprzedawany przez 22-latka jest legalny. Wczoraj stróże prawa wylegitymowali go, a potem sprawdzili zegarki, które miał przy sobie. Okazało się, że nie są to oryginalne produkty.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Przy nim zabezpieczono kilka zegarków z podrobionymi znakami towarowymi. Mężczyzna odpowie za wprowadzenie do obrotu towaru oznaczonego podrobionym zastrzeżonym znakiem towarowym, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

ew