Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za narkotyki i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. Kryminalni w samochodzie i mieszkaniu 27-latka znaleźli ponad 50 gramów marihuany i blisko 2 gramy kokainy oraz pieniądze na poczet przyszłych kar. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się w ochockiej komendzie zwalczaniem przestępczości samochodowej,  podczas wykonywania czynności służbowych w rejonie ul. Wilczyckiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który na ich widok gwałtownie przyśpieszył. W trakcie policyjnych sprawdzeń okazało się, że siedzący za kierownicą 27-latek nie ma prawa jazdy. Mężczyzna utrudniał policjantom wykonywanie czynności służbowych, a także uderzył jednego z nich. Reakcja interweniujących była natychmiastowa. 27-latek został zatrzymany.

Dalsze czynności ujawniły, że posiadał przy sobie prawie blisko1,4 grama marihuany i 1,9 grama kokainy. Kiedy kryminalni pojechali do jego mieszkania, okazało się, że przechowuje tam ponad 50 gramów marihuany. Kryminalni zabezpieczyli także pieniądze na poczet przyszłych kar.

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu we Włochach, którzy po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat wiezienia.

ew