Dwa areszty za rozbój - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty za rozbój

Policjanci z Ochoty, dzięki informacji przekazanej przez pracownika miejskiego monitoringu, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w rejonie skrzyżowania ulic Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Szczęśliwickiej zaatakowali 32-latka, a następnie zabrali mu pieniądze. Rafał P. i Krystian O. zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do zdarzenia doszło kilka minut przed 23.00 w rejonie ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Szczęśliwickiej. Pracownik monitoringu miejskiego wypatrzył jak, trzech mężczyzn atakuję siedzącego na ławce 32-latka. Informację o zdarzeniu zgłosił oficerowi dyżurnemu, który natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol. Funkcjonariusze na podstawie podanego rysopisu zatrzymali Rafała P., Krystiana O. i Zbigniewa T. Mężczyźni trafili do komendy. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy mieli po blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Z jego relacji wynikało, że mężczyźni wcześniej razem spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury. 24 i 26-latek zaczęli bić i kopać pokrzywdzonego po całym ciele, a następnie ukradli mu pieniądze.

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu materiału dowodowego, Rafał P. i Krystian O. usłyszeli zarzuty za dokonanie rozboju i pobicie. Wczoraj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. 40-letni Zbigniew T. odpowie za kierowanie gróźb karalnych wobec 32-latka, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

ew