Oblał benzyną pawilony handlowe i samochód - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oblał benzyną pawilony handlowe i samochód

Policjanci z Ochoty zatrzymali 35-letniego Marcina T. Mężczyzna trafił w ręce funkcjonariusze chwilę po tym, jak polał benzyną pawilony handlowe oraz samochód 48–latka. Ponadto pobił zgłaszającego i groził mu pozbawieniem życia. Decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Policjanci kilka minut po 14.00 zostali wezwani na interwencję na teren jednego z bazarów na Ochocie. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pijany mężczyzna polał benzyną pawilony handlowe oraz samochód zgłaszającego, grożąc podpaleniem. Ponadto pobił go i groził mu pozbawieniem życia.  

Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka i przewieźli do komendy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili Marcina T. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, uszkodzenie ciała i kierowanie gróźb karalnych. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

ew