Z borsukiem bezpieczniej - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z borsukiem bezpieczniej

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem przez kilka dni odwiedzali dzieci w placówkach oświatowych na terenie Ochoty oraz Ursusa. Tym razem gościli w Przedszkolu nr 137, 168, 348 oraz Szkole Specjalnej przy ulicy Białobrzeskiej. Celem zorganizowanych spotkań była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.

Funkcjonariusze przygotowali dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Podczas zajęć uczyli najmłodszych między innymi jak prawidłowo przejść przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachować się wobec osób obcych. Policjanci przypomnieli również jak należy  postępować w sytuacjach zagrażających  życiu bądź zdrowiu oraz sprawdzili znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie było też doskonałą okazją, aby przyjrzeć się wyposażeniu, którego na co dzień używają mundurowi. Przedszkolaki mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co wywołało to ogromną radość nie tylko u najmłodszych.

Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą z policyjnym borsukiem i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

ss