Z borsukiem bezpieczniej - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Z borsukiem bezpieczniej

Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli u najmłodszych mieszkańców dzielnicy Ursus oraz Ochota. Tym razem odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 176 oraz Przedszkola nr 418. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Funkcjonariusze przygotowali dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Podczas spotkań mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Przedszkolaki samodzielnie ćwiczyły bezpieczną pozycję ,,żółwia” oraz właściwe przechodzenie przez  jezdnię.

Spotkania były też doskonałą okazją, aby przyjrzeć się wyposażeniu, którego na co dzień używają mundurowi. Przedszkolaki mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co wywołało ogromną  radość nie tylko u najmłodszych. Policjanci przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego oraz jak ważne jest podróżowanie w  fotelikach w  zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą z policyjnym borsukiem i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

ss