Aktualności

Policjanci zabezpieczyli fałszywe banknoty i nielegalne papierosy

Policjanci z Ochoty podczas kontroli volkswagena znaleźli 104 fałszywe banknoty 100 złotowe oraz 370 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do policyjnego aresztu trafił kierowca oraz pasażer. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo. Decyzją sądu 36-letni obywatel Gruzji najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi im kara do 10 lat wiezienia.

Policjanci patrolujący ul. Pawińskiego zwrócili uwagę na volkswagena, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Na widok radiowozu w samochodzie zapanowało widoczne poruszenie. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. W trakcie czynności policjanci dokładnie sprawdzili samochód. Na tylnym fotelu znaleźli 104 fałszywe banknoty 100 złotowe oraz 370 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

36-letni obywatel Gruzji i 33-letni obywatel Armenii zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu materiału dowodowego obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za przechowywanie fałszywych pieniędzy. Decyzją sądu 36-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia. Za popełnione wykroczenie karno-skarbowe obu mężczyznom grozi kara wysokiej grzywny. Materiały w tej sprawie policjanci prześlą do urzędu celnego.

ew