Zatrzymany sprawca napadów na sklepy - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadów na sklepy

Wspólne działania policjantów z Ochoty i Ursusa doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napady rabunkowe z użycie niebezpiecznego narzędzia na placówki handlowe na terenie Ursusa. 35–latek trafił już do aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Ochoty i Ursusa pracowali nad sprawą dotyczącą  napadu na placówkę handlową na terenie Ursusa, do którego doszło pod koniec grudnia br. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca wszedł do lokalu, a następnie grożąc pokrzywdzonej przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Pracownica, w obawie o swoje życie, wydała gotówkę. Sprawca zabrał pieniądze i uciekł. Scenariusz kolejnych dwóch napadów na sklepy na terenie Ursusa, do których doszło w ostatnich dniach grudnia i na początku stycznia, był podobny.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu przypuszczali, że związek z napadami może mieć ta sama osoba. Razem z  funkcjonariuszami z Ursusa już kilka dni później ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. Zaczęły się intensywne poszukiwania 35-latka. Na efekty ich wytężonej pracy nie trzeba było długo czekać. Łukaszowi G. tylko przez kilka dni udało się ukrywać przed policjantami. Kryminalni kilka dni temu zatrzymali mieszkańca Ursusa.

35-latek był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty dokonania trzech rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ew