Z borsukiem bezpieczniej na Ochocie - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z borsukiem bezpieczniej na Ochocie

Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli w Przedszkolu nr 241 na Ochocie. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy. W spotkaniach uczestniczył również przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota.

Funkcjonariusze przygotowali dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Podczas spotkań mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Przedszkolaki samodzielnie ćwiczyły bezpieczną pozycję ,,żółwia” oraz właściwe przechodzenie przez jezdnię.

Spotkania były też doskonałą okazją, aby przyjrzeć się wyposażeniu, którego, na co dzień używają mundurowi. Przedszkolaki mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co wywołało ogromną radość nie tylko u najmłodszych.

Policjanci przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego oraz jak ważne jest podróżowanie w fotelikach w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą z policyjnym borsukiem i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowani dotyczące bezpiecznych zachowań od przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota.

ss