Wpadli podczas włamania - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Wpadli podczas włamania

Policjanci z Ochoty zatrzymali na gorącym uczynku podczas włamania do kiosku 17 i 15-latka. Młodzi mężczyźni na widok mundurowych próbowali ratować się ucieczką. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy włamywaczom nie udało się niczego ukraść. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 23.00 policjanci zostali powiadomieni o tym, że ktoś włamuje się do kiosku w rejonie ulicy Grójeckiej. Patrolowcy już chwilę później byli pod wskazanym adresem, gdzie zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy przy użyciu metalowego łomu próbowały wyłamać roletę antywłamaniową.  

Osoby te na widok radiowozu zaczęły uciekać, ale zostały zatrzymane przez policjantów. 15 i 17-latek trafili do komendy. Właściciel kiosku oszacował wartość strat na kwotę 4 000 złotych. Funkcjonariusze po zebraniu materiału przedstawili 15 i 17-latkowi zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Za to przestęstwo 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

ew