Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami

Jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Taki cel przyświecał spotkaniu z seniorami z Klubu Seniora ,,Rakowiec”, w którym uczestniczyli policjanci z Ochoty. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości osób starszych wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Tym razem policjanci z Ochoty spotkali się za osobami starszymi z Klubu Seniora przy ulicy Wiślickiej. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. 

Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się o sposobach i metodach, które wykorzystywane są przez oszustów. Ponadto dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę.

Funkcjonariusze z KRP Warszawa III przypominają, że w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że osobą kontaktującą się nie  jest  członek rodziny lub prawdziwy funkcjonariusz tylko oszust należy  natychmiast powiadomić policję – dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 lub 112.

ss