Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 11.04.2018

Dyżurny z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało 57-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjantem jest się nawet po służbie. Udowodnił to dyżurny z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Wczoraj około godziny 19.00 jadąc na służbę zauważył na ul. Pustola suzuki, które stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym jadąc całą szerokością jezdni. Fakt ten wzbudził czujność funkcjonariusza, który podejrzewał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Dyżurny przy wsparciu kolegów z Komisariatu Policji na Bemowie, podjął interwencję.

Przypuszczenia dyżurnego potwierdziły się. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 57-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata.

ew