Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami

Data publikacji 10.05.2018

Wczoraj policjanci spotkali się z osobami starszymi z Domu Dziennego Pobytu Seniora w Ursusie. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP oraz porozmawiać o zagrożeniach dnia codziennego.

Policjanci z KRP Warszawa III podejmują liczne działania profilaktyczne ukierunkowane na zmniejszenie ilości oszustw na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Tym razem spotkali się z seniorami z Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Walerego Sławka. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

Podczas spotkania policjanci uświadamiali seniorów, że osoby starsze, mieszkające samotnie szczególnie  narażone są na to, aby stać się obiektem zainteresowania przestępców.  Sposób działania oszustów jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Dlatego też seniorzy podczas prelekcji dowiedzieli się o metodach, które wykorzystywane są najczęściej przez przestępców oraz jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Omówione przez policjantów przykłady, miały pokazać starszym ludziom, jaki jest schemat działania przestępców, podszywających się pod różne osoby, próbujących ukraść pieniądze czy też wprowadzić w błąd starszą osobę. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali również porad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieli się jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Poza tym dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku kradzieży czy zagubienia dokumentu.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Policjanci mają nadzieję, że takie działania pozostawiają w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki oraz opaski odblaskowe.

ss