Lekcja bezpieczeństwa w Ursusie - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja bezpieczeństwa w Ursusie

Data publikacji 11.05.2018

Policjantka z Ochoty, funkcjonariusz Straży Miejskiej, strażacy oraz przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus spotkali się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 16 z dziećmi z Przedszkola nr 418 oraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 11 i 14.

Od 2009 roku w dzielnicy Ursus realizowany jest program edukacyjny pn. ,,Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy”. Skierowany jest on do dzieci w wieku 6 i 7 lat. Spotkania organizowane są w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 16 przy ulicy Rynkowej. 

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak ważne są elementy  odblaskowe dla pieszego.

 Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla dzieci poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko  chciało obejrzeć z bliska  tarczę sygnalizacyjną,  a także przymierzyć policyjną czapkę. Była to też doskonała okazja do prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz indywidualnego wyposażenia każdego strażaka.

Były to bardzo udane spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

ss