Z mieszkańcami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z mieszkańcami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie

Wczoraj mieszkańcy dzielnicy Ochota spotkali się na debacie społecznej zorganizowanej w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. W czasie dyskusji omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń oraz programu „Dzielnicowy, bliżej nas”. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

Wczorajsza debata społeczna miała na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego też w spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17a w Warszawie uczestniczyli podinsp. Renata Skotnicka – Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III, Katarzyna Łęgiewicz – Burmistrz Dzielnicy Ochota, Krzysztof Mrówka – Kierownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota oraz Jerzy Andruchów - Zastępca Naczelnika III Oddziału Terenowego Straży Miejskiej.

W trakcie spotkania mieszkańcy dzielnicy wyrażali swoje opinie oraz projekty możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwiłyby szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami policji.

Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie mieszkańcom Krajowej Mapy Zagrożeń, zasady jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo. Przedstawiono także aplikację „Moja Komenda”, dzięki której mieszkańcy bezpośrednio będą mogli spotkać się i porozmawiać o dręczących ich problemach z dzielnicowym.

ew