Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 22.06.2018

Dzielnicowi z Ochoty, Ursusa oraz Włoch bardzo aktywnie włączyli się w II edycję kampanii informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tuż przed rozpoczęciem wakacji odwiedzali szkoły podstawowe w swoich rejonach służbowych, aby rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Dzielnicowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem tych działań jest promowanie właściwego zachowania nad wodą zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Przez ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego policjanci organizowali spotkania profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych, aby przestrzegać przed zagrożeniami czyhającymi podczas wakacji. Dzielnicowi  zachęcali również do udziału  w konkursie ,,Filmowy PrzeWODNIK”.

Podczas organizowanych  spotkań mundurowi tłumaczyli najmłodszym jak ważne są zasady właściwego zachowania podczas letniego wypoczynku, a szczególnie nad  wodą. Uczniowie zapoznali się z oznaczeniami występującymi na kąpieliskach oraz rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Dzielnicowi przypominali też o obowiązku zakładania kapoków podczas pływania na łódkach czy kajakach. Tematyką równie ważną było sprawdzenie znajomości numerów alarmowych oraz omówienie w jaki sposób należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Były to bardzo udane spotkania. Dzielnicowi z Ochoty, Ursusa oraz Włoch mają nadzieję, że takie działania podnoszą świadomość dzieci i młodzieży na temat zagrożeń występujących podczas letniego wypoczynku.

ss