Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas wakacji

Data publikacji 06.07.2018

Wczoraj policjanci z Ochoty i Ursusa w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali kolejne wakacyjne spotkanie z dziećmi. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, a zwłaszcza o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji  Warszawa III przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem tych działań jest promowanie właściwego zachowania  nad wodą zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Wczoraj na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 16 w Ursusie  policjanci współnie z fynkcjonariuszami Straży Pożarnej oraz przedstawicielem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zorganizowali warsztaty profilaktyczne dla  uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz  Szkoły Podstawowej nr 382.

Podczas spotkania mundurowi tłumaczyli najmłodszym jak ważne jest właściwe zachowanie nad wodą i jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Mundurowi sprawdzili znajomość numerów alarmowych oraz  omówili zasady prawidłowego wzywania pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również lekcja udzielania pierwszej pomocy, którą przeprowadzili strażacy.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla dzieci poznanie tajników służby policjanta oraz strażaka. Była to też doskonała okazja do prezentacji radiowozu policyjnego oraz  sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Były to bardzo udane spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymali drobne upominki od przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

ss