Zabezpieczono nielegalny towar - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny towar

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty zabezpieczyli 60 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 13 kg nielegalnego tytoniu oraz 60 butelek spirytusu niewiadomego pochodzenia. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego obywatela Gruzji, u którego w samochodzie znaleźli nielegalny towar. Za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi kara do 3 lat więzienia lub kara grzywny.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o osobie, która może posiadać nielegalny towar. Funkcjonariusze postanowili natychmiast to sprawdzić.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, na jednym z parkingów przy ul. Strubiczów,  policjanci zatrzymali 51-letniego obywatela Gruzji. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli 60 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 13 kg nielegalnego tytoniu oraz 60 butelek spirytusu niewiadomego pochodzenia. Złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

ew