Podrobioną odzież oferował przez internet - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobioną odzież oferował przez internet

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali 36-latka, u którego zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna sprzedawał towar za pośrednictwem serwisu internetowego. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców warszawskich Włoch prawdopodobnie oferuje do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy towar sprzedawany na portalu aukcyjnym jest legalny. Stróże prawa wylegitymowali 36-latka, a potem sprawdzili odzież, którą miał przy sobie. Okazało się, że nie są to oryginalne produkty.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. W trakcie dalszych czynności, funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 36-latka znaleźli 39 koszulek z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru to prawie 75 tysięcy złotych.

ew