Aktualności

Nie zapłacił za alkohol i zaatakował personel sklepu

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali 38-latka, który w jednym ze sklepów próbując wyjść z niezapłaconym towarem, zaatakował interweniującego pracownika ochrony oraz ekspedientkę. Mężczyzna usłyszał już zarzut za kradzież rozbójniczą. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godz. 22.00. Do jednego ze sklepów na terenie warszawskich Włoch przyszedł mężczyzna. Kiedy próbował opuścić placówkę z niezapłaconym towarem, zainterweniował pracownik ochrony. Wtedy 38-latek rzucił się z pięściami na niego. Mężczyzna zaatakował również ekspedientkę, która próbowała uniemożliwić mu opuszczenie sklepu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali 38-latka. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim skradzioną butelkę whisky. Mężczyzna trafił do komendy na Ochocie. Na podstawie zgromadzonego materiału zatrzymany usłyszał w prokuraturze zarzut za kradzież rozbójniczą i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ew