Dwa areszty za rozbój - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Dwa areszty za rozbój

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 47-latku. 43 i 31-latek grożąc poszkodowanemu nożem ukradli mu pieniądze oraz rzeczy osobiste. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Pod koniec lipca do policjantów z Ochoty zgłosił się 47-letni obywatel Ukrainy, który twierdził że został okradziony. Z jego relacji wynikało, że tego dnia, na terenie Dworca Zachodniego spożywał z przypadkowo poznanymi mężczyznami alkohol. W pewnym momencie jeden z nich przystawił mu nóż do szyi i zażądał wydania wartościowych rzeczy. Mężczyźni ukradli poszkodowanemu pieniądze oraz wartościowe rzeczy.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Na podstawie zgromadzonego materiału wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Dosłownie kilka dni później, jeden z policjantów pracujących przy tej sprawie, w czasie wolnym od służby, na terenie Dworca Zachodniego zauważył mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi osoby podejrzewanej o dokonanie tego przestępstwa. Śledząc mężczyznę funkcjonariusz zadzwonił do swoich kolegów z wydziału i poinformował ich o tym, co się wydarzyło. Policjanci zatrzymali 43-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Już kilka dni później policjanci zatrzymali jego wspólnika. 31-latek został zatrzymany na ulicy Marszałkowskiej. Mężczyzna nie krył zaskoczenia widokiem policjantów. Obaj mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty za rozbój. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ew