Nietrzeźwy i bez prawa jazdy spowodował kolizję - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji odpowie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna prowadził opla mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W rejonie al. 4 Czerwca 1989 r. uderzył w jadący przed nim samochód. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 17.00 policjanci zostali wezwani w rejon al. Czerwca 1989 r., gdzie miała miejsce kolizja. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący przed nim samochód. Od siedzącego za kierownicą opla, 28-letniego mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych sprawdzeń wyszło na jaw, że ob. Ukrainy nie ma prawa jazdy i był już w przeszłości zatrzymywany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Dzisiaj jego sprawą zajmą się śledczy. 28-latek prawdopodobnie usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 28-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

ew