Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły-edukacja pierwszoklasistów

Data publikacji 07.09.2018

Policjanci z Ochoty w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonie szkół, ale również organizują spotkania profilaktyczno-edukacyjne. Tym razem odwiedzili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 175.

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych  w rejonie szkół oraz przedszkoli.

Policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie na przekraczanie przez nich dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych. Kontrolować będą także pojazdy, którymi dzieci dowożone są do szkół przez rodziców lub opiekunów, pod kątem używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Chcąc utrwalić wśród najmłodszych podstawowe zasady na temat bezpieczeństwa drogowego policjanci organizują również spotkania  profilaktyczno-edukacyjne. Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć uczniom o zasadach, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Przez pierwsze dni roku szkolnego policjanci z Ochoty zorganizowali spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej nr 175 ul. Trzech Budrysów. Uczestniczył w nich także przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkań funkcjonariusze przypomnieli zasady ruchu drogowego, które obowiązują pieszych, rowerzystów, a także pasażerów pojazdów. Pierwszoklasiści ćwiczyli jak należy prawidłowo przejść przez jezdnię.

Ponadto mundurowi rozmawiali z uczniami o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak należy postępować z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa.

Były to bardzo udane spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali plany lekcji od przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota.

ss