Nietrzeźwy z zakazem nie zatrzymał się do kontroli - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z zakazem nie zatrzymał się do kontroli

Policjanci ze stołecznej drogówki po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę toyoty. 58-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze, którzy pełnili służbę w rejonie ul. Dantyszka kilka minut po godzinie 08.00 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej toyotę. Dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, ten jednak znacznie przyśpieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Okazało się, że Robert S. jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że 58-latek do maja 2021 roku ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do komendy przy ul. Opaczewskiej. Tym razem mężczyzna odpowie za to, że nie stosował się do wyroku sądu, kierował w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz o losie 58-latka zdecyduje sąd.

ew