Lekcja bezpieczeństwa w Ursusie - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja bezpieczeństwa w Ursusie

Data publikacji 05.10.2018

Wczoraj policjanci z Ochoty, funkcjonariusze Straży Miejskiej, strażacy oraz przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 4, 11 i 14. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole oraz na ulicy.

Od 2009 roku w dzielnicy Ursus realizowany jest program edukacyjny pn. ,,Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy”. Skierowany jest on do dzieci w wieku 6 i 7 lat. Spotkania organizowane są w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 16 przy ulicy Rynkowej. 

Podczas zorganizowanych spotkań mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak ważne są elementy  odblaskowe dla pieszego.

 Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla dzieci poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko  chciało obejrzeć z bliska  tarczę sygnalizacyjną,  a także przymierzyć policyjną czapkę. Była to też doskonała okazja do prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz indywidualnego wyposażenia każdego strażaka.

Były to bardzo udane spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od przedstawicieli Delegatury Biura bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

ss