Aktualności

Policjanci odzyskali elektronarzędzia i zatrzymali sprawców kradzieży

Policjanci z Ursusa zatrzymali 20-letniego Piotra G. i 28-letniego Roberta W. Mężczyźni podejrzani są o kradzież z zaparkowanego volkswagena elektronarzędzi o wartości blisko 5.000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty. Dodatkowo okazało się, że 28-latek był poszukiwany czterema nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kilka minut po godz. 5.00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi z zaparkowanego volkswagena. Poszkodowany oszacował straty na kwotę prawie 5.000 złotych.

Funkcjonariusze znając rysopis mężczyzn, natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Dosłownie kilka minut później wylegitymowali osobę podobną do opisywanej. Okazał się im 20-letni Piotr G. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu. W jego piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione przedmioty.

Dzięki uzyskanym informacjom, mundurowi bardzo szybko ustalili tożsamość drugiego mężczyzny. Robert W. został zatrzymany już następnego dnia. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany czterema nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Dochodzeniowcy przedstawili 20 i 28-latkowi zarzuty za kradzież. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

ew