Dzielnicowy po służbie zatrzymał sprawcę rozboju - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Dzielnicowy po służbie zatrzymał sprawcę rozboju

Dzielnicowy z Ursusa po zakończonej służbie zatrzymał sprawcę rozboju. Policjant rozpoznał Rafała M. na ulicy, bez trudu skojarzył 38-latka z wizerunkiem, który widział na nagraniu z monitoringu. Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzut za popełnione przestępstwo i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. To kolejny przykład tego, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy z 20 na 21 października. Wówczas to 40 i 61-latek wracali do domu. Na ulicy Spisaka zapytali przechodzącego obok nich mężczyznę o drogę. W trakcie rozmowy mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmiot przypominający broń i wymierzył do jednego z nich żądając wydania pieniędzy. 40 i 61-latek, w obawie o swoje życie, wydali mu portfel z dokumentami i pieniądze.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Ursusa. Informacja o  zdarzeniu i rysopis sprawcy natychmiast trafił do wszystkich patroli w terenie. Dosłownie kilka dni później dzielnicowy wracając do domu po służbie rozpoznał sprawcę na jednej z ulic Ursusa. O swoich spostrzeżeniach poinformował swoich kolegów z Komisariatu Policji w Ursusie, którzy natychmiast przyjechali na miejsce. Rafał M. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału usłyszał zarzut za rozbój. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 38-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia.

ew