Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami

Jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP? Taki cel przyświecał spotkaniu z seniorami z Ochoty, w którym uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Ochota.

Podczas spotkania policjanci uświadamiali seniorów, że osoby starsze, mieszkające samotnie szczególnie  narażone są na to, aby stać się obiektem zainteresowania przestępców.  Sposób działania oszustów jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Dlatego też seniorzy podczas prelekcji dowiedzieli się o metodach, które wykorzystywane są najczęściej przez przestępców oraz jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Omówione przez policjantów przykłady, miały pokazać starszym ludziom, jaki jest schemat działania przestępców, podszywających się pod różne osoby, próbujących ukraść pieniądze czy też wprowadzić w błąd starszą osobę. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali również porad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieli się jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Poza tym dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku kradzieży czy zagubienia dokumentu.

Wizyta funkcjonariuszy przebiegła w miłej atmosferze oraz pozostawiła w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie  wizyty seniorzy otrzymali ulotki ostrzegające przed oszustami oraz drobne upominki.

ss