Z borsukiem bezpieczniej - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z borsukiem bezpieczniej

Data publikacji 30.11.2018

Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 71 w warszawskich Włochach. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas zorganizowanego spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Przedszkolaki samodzielnie ćwiczyły bezpieczną pozycję ,,żółwia” oraz właściwe przechodzenie przez  jezdnię.

Policjanci przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego oraz jak ważne jest podróżowanie w  fotelikach w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko  chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę.

Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcie z policyjnym borsukiem, który zrobił ogromne wrażenie na wszystkich przedszkolakach.

ss