Spotkanie profilaktyczne z ósmoklasistami - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Spotkanie profilaktyczne z ósmoklasistami

Data publikacji 09.01.2019

Tym razem policjanci z Ochoty wspólnie z Delegaturą BBiZK w Ursusie zorganizowali spotkanie z ósmoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 4. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z uczniami o odpowiedzialności prawnej, objawach demoralizacji oraz dopalaczach.

Podczas zorganizowanego spotkania policjanci rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz poruszali zagadnienie dotyczące przejawów demoralizacji wśród młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest definicja ,,nieletniego” oraz ,,czynu karalnego”. Ponadto mundurowi wyjaśnili jakie zachowania są nieodpowiednie i niezgodne z prawem oraz omówili środki wychowawcze oraz środek poprawczy stosowany przez sąd rodzinny wobec nieletniego, który popełnił czyn karalny.

Spotkanie to było również doskonałą okazją do porozmawiania o dopalaczach oraz konsekwencjach prawnych wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas prelekcji wykorzystano film profilaktyczny stworzony przez Komendę Stołeczną Policji oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Policjanci mają nadzieję, że takie spotkania podnoszą świadomość młodych ludzi na temat obowiązującego prawa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski od przedstawiciela Delegatury BBiZK w Ursusie

ss

  • Spotkanie profilaktyczne z ósmoklasistami
  • Spotkanie profilaktyczne z ósmoklasistami