Aktualności

Dzielnicowy i sierżant borsuk z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 08.03.2019

Dzielnicowy z warszawskich Włoch wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli u najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Tym razem odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 22. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Podczas spotkania policjant uczył najmłodszych między innymi jak prawidłowo przejść przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachować się wobec osób obcych. Funkcjonariusz przypomniał również jak należy postępować w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu oraz sprawdził znajomość numerów alarmowych.

Jednak największą atrakcją był pokaz policyjnego wyposażenia do służby. Maluchy mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co było powodem uśmiechu na twarzy każdego przedszkolaka.

Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki oraz kolorowanki od przedstawiciela Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy.

ss


 

 


 

  • Dzielnicowy i sierżant borsuk z wizytą w przedszkolu
  • Dzielnicowy i sierżant borsuk z wizytą w przedszkolu
  • Dzielnicowy i sierżant borsuk z wizytą w przedszkolu